Coaching dla par, czyli Warsztaty Parowe na jachcie

 

 

Na czym polegają warsztaty i jak pracujemy?

Przez tydzień

na jachcie

na ciepłych wodach

Jak przebiegają warsztaty?

Na pokład zabieramy od 2 do 3 par, w zależności od wielkości jachtu. Startujemy w soboty i kończymy w soboty.
Każda para ma w ciągu dnia dwie sesje indywidualne. A po przerwie na obiad mamy dwie sesje wspólne dla wszystkich par.

Praca na sesjach wspólnych polega na rozwiązywaniu bolączek … innych par, które sobie z nimi nie radzą. I będziemy analizować jak mogliby w określonej sytuacji zachować się czy postąpić inaczej. Będziemy też analizować jak my zachowalibyśmy albo jak my się zachowujemy w takiej sytuacji. Dla nas jest to nauka, w jaki sposób radzić sobie z dwoma najważniejszymi elementami w relacjach partnerskich. Z dwoma głównymi filarami – emocjami i komunikacją.
Oczywiście wszystkie zagadnienia i sprawy dotyczące uczestników warsztatów poruszane są tylko i wyłącznie przez nich i tylko wtedy, gdy oboje partnerzy wyrażą wolę, aby się z grupą czymś podzielić, a pozostałe pary wyrażą zgodę, żeby ich wysłuchać.
Jeżeli jakiegoś zagadnienia nie będziecie chcieli omawiać na sesji wspólnej, może być omawiane na sesjach indywidualnych.

Poza sesjami będzie również czas na relaks – kolejny istotny element w relacjach. Wykorzystamy go również w pracy. Ale w taki sposób, aby nie przysłonić jego zasadniczego charakteru – odpoczynku i rozrywki.

Dlaczego tak?

Po pierwsze – JESTEŚCIE RAZEM – 24 godziny/7 dni w tygodniu
Po drugie – PERSPEKTYWA – spojrzenie na związek z innej perspektywy
Po trzecie – WSPÓLNY CZAS WOLNY

Idea warsztatów w tym kształcie powstała jako alternatywa dla standardowych (stacjonarnych) sesji i wielomiesięcznego procesu pracy z parami.

Co poza tym?
Będą zawody “międzyparowe”, w których tylko wyjątkowo zgodna współpraca doprowadzi do wygranej.
Będzie “parowanie”, w którym sprawdzimy czy aby na pewno jesteście dobrze dobrani 😉

A całkowicie po pracy będzie czas wolny.
Wieczory są tylko dla Was. Każdy może korzystać z miejscowych atrakcji i wszelkich uciech portowych ….. ups… no dobrze, tylko niektórych uciech i tylko wspólnie 🙂

Zapraszamy na pokład naszego “PAROSTATKU”.

Udział w warsztatach jest poprzedzony kontaktem telefonicznym lub mailowym. Po wstępnej rozmowie umawiamy się na spotkanie. Jeżeli spotkanie jest trudne do zorganizowania, z powodu np. odległości od Wrocławia Waszego miejsca zamieszkania, proponujemy wideorozmowę na Skype – oczywiście z parą, nie tylko z przedstawicielem pary 🙂 Dopiero po spotkaniu lub rozmowie na Skypie podejmujemy wspólnie decyzję co do uczestnictwa w warsztatach.
Taka procedura ma upewnić Was w przekonaniu, że coach Wam odpowiada i chcielibyście z nim pracować. Z drugiej strony coach musi nabrać przekonania, że jest w stanie Wam pomóc.
Wszystko bowiem zależy od skali i zakresu zjawisk, jakie dzieją się w Waszym związku i z którymi będziemy pracować.